Facebook

Alpin

Alpin

Narciarstwo jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu. Jak się dobrze przyjrz...
Dowiedz się więcej

Alpin

Narciarstwo jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu. Jak się dobrze przyjrzymy to stwierdzimy, że w każdej rodzinie znajdziemy co najmniej jedną osobę która jeździ na nartach. Ta aktywność fizyczna jest tak popularna ponieważ poza kontaktem z przyrodą, która w górach może zauroczyć każdego, frajdy z prędkości zjazdu, dochodzi jeszcze dość intensywna aktywność fizyczna, która jest świetnym treningiem dla całego organizmu. Te wszystkie czynniki powodują, że jeżeli ktoś raz pojawił się na stoku to wrażenia których doświadczył są tak pozytywne, że myśli się o następnym i to jak najszybszym wyjeździe w góry. Początki narciarstwa datuje się na 9000 lat wstecz, kiedy to mieszkańcy Środkowej Azji (okolic Bajkału i gór Ałtaj) zastosowali narty do szybszego przemieszczania się (polowania), łatwiejszej i sprawniejszej komunikacji. Jednak w związku z tym, że w Norwegii znaleziono najstarsze narty ( 5000-3000 lat temu) uznano ją za kolebkę i stolicę narciarstwa. Od prymitywnych nart służących do szybszej i łatwiejszej komunikacji narty przeszły ewolucję i obecnie są jedną z najatrakcyjniejszych form spędzania wolnego czasu. Wprowadzone do sprzedaży w ostatnich latach narty carvingowe (łatwiejsza i szybsza nauka) spowodowały jeszcze większe zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej. Aktualnie w sprzedaży można znaleźć narty przeznaczone do jazdy na przygotowanych stokach, narty z grupy all mountain, do jazdy na trasie i poza nią i te które najlepiej sprawdzają się poza oznaczonymi trasami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się narty skiturowe na których można podejść pod górę, a następnie zjechać w dół po trasie albo w dziewiczym terenie poza nią.
  1. Narty Fischer RC ONE 74 AR + RS 10 PR

    Normalna cena: 2 119,00 zł

    Special Price 1 395,00 zł

    Narty Fischer RC ONE 74 AR + RS 10 PR

    Fischer RC ONE 2020 to zupełnie nowa linia nart, przeznaczonych do jazdy po przygotowanych trasach. Cechuje je niespotykana łatwość prowadzenia, skrętność i zredukowana waga. Pozwolą stawić czoła wyzwaniom każdego terenu, niezależnie od warunków trasy i stopnia jej nachylenia. Narta zwrotna, zwinna w każdych warunkach taka jest nowa RC PRO. Zastosowany w niej zupełnie nowy system Tour Zone sprawia że narta jest czuła na każdy ruch natomiast dzięki zastosowaniu nowego , lekkiego kompozytu BAFATEX z którego wykonane są dzioby i piętki nart narta jest mniej obciążona na najbardziej skrajnych partiach, a to wszystko prowadzi do idealnego wyważenia narty. Fischer RC One reagują niezwykle szybko na inicjacje skrętu, są dynamiczne i moja w sobie to coś. Narty RC One 2020 to Progressor ale turbo doładowany pod każdym względem.