Facebook

Buty narciarskie

Buty narciarskie

Dobór nart czy kijków narciarskich nie jest tak trudny jak właściwie dobrane buty narciarskie. Producenci od lat sta...
Dowiedz się więcej

Buty narciarskie

Dobór nart czy kijków narciarskich nie jest tak trudny jak właściwie dobrane buty narciarskie. Producenci od lat starają się jak mogą, żeby buty ich produkcji były perfekcyjnie dopasowane i dawały pełen komfort z jazdy. W sprzedaży można znaleźć buty dla każdego od początkujących do perfekcyjnie jeżdżących narciarzy. Produkowane są buty dla pań i panów które posiadają różną budowę sztywność, szerokość skorupy i wkładki wewnętrznej. Materiały z których są wykonane posiadają właściwości pozwalające na coraz lepsze dopasowanie się do każdej stopy. Problem polega na tym, że o ile długość i szerokość stopy można mieć identyczną to już wielkość np. łydki i jej kształt u każdej osoby może być inny. A jak do tego dodamy różne kształty pięt, kostek czy inne wysklepienie stopy to znalezienie pasujących butów staje się naprawdę trudną sztuką. Pomocą we właściwym doborze rozmiaru butów pomagają specjalne miarki na których odczytamy nasz rozmiar i szerokość stopy. Buty narciarskie mają oznaczenia sztywności ( tzw.flex) dla różnych grup umiejętności. Dla początkujących będzie to 40-70, dla średnio-zaawansowanych 70-90, a dla ekspertów powyżej 90. W sklepach można również spotkać urządzenia do tzw. bootfittingu, które umożliwiają (jeżeli jest taka potrzeba) na jeszcze dokładniejsze dopasowanie butów.
 1. Buty Head Raptor 90 RS 2020 JUNIORSKIE

  Normalna cena: 1 250,00 zł

  Special Price 845,00 zł

  Buty Head Raptor 90 RS 2020 JUNIORSKIE

   

  Raptor 90 RS to gotowy do ścigania się demon szybkości dla każdego dziecka, które marzy o zwycięstwie. Wyposażyliśmy go w termoformowalny but wewnętrzny Jr HeatFit Pro oraz 4 klamry SpineTech z mikroregulacją dla precyzyjnego dopasowania, jak również regulację flexu Jr Racing oraz podwójny canting by zagwarantować precyzyjny przekaz energii oraz szybszą kontrolę nart. Jeżeli młody narciarz potrzebuje buta by wygrywać - powinien wybrać Raptora 90 RS.

 2. BUTY TECNICA MACH 1

  Normalna cena: 999,00 zł

  Special Price 695,00 zł

  BUTY TECNICA MACH 1

  Tecnica MACH1 90 skupia się na dopasowaniu i jakości, Tecnica podnosi porzeczkę w butach high performance za sprawą kolekcji MACH1. Seria butów dla ambitnych narciarzy jest teraz pełniejsza i bogatsza w technologiczne nowinki niż kiedykolwiek przedtem. Zaprojektowane od środka do zewnątrz zupełnie nowe buty MACH1 oferują najdokładniej zaprojektowaną anatomicznie wkładkę i skorupę, by zapewnić dopasowanie i wydajność, jakich wcześniej próżno było szukać.

  Linia Mach kultywuje tradycję znakomitych butów high-performance, jakie Tecnica prezentowała w poprzednich sezonach. Tym razem jednak po raz pierwszy wprowadzono buty z tego segmentu przeznaczone dla narciarzy o szerokiej stopie. Konstrukcja tych butów daje maksymalny komfort bez zmniejszenia czysto sportowych walorów butów high-performance. Efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu wkładu o szerokości 100mm, zapewniającemu wystarczająco dużo przestrzeni dla stopy, a przy tym na tyle wąskiego aby nie uszczuplić czysto sportowych właściwości butów.